Home Staging to profesjonalne przygotowanie domu, mieszkania lub lokalu do sprzedaży lub wynajmu, w celu zainteresowania nieruchomością jak największej liczby potencjalnych nabywców lub najemców. Stanowi skuteczny sposób na podniesienie wartości nieruchomości oraz szybkie pozyskanie kupującego lub lokatora.

Czy warto inwestować w Home Staging?

Oczywiście, że warto korzystać z profesjonalnego Home Stagingu. Usługa niekoniecznie musi wiązać się z dużym remontem. Często wystarczy zastosowanie różnorodnych technik estetyki wizualnej i przestrzennej, zneutralizowanie i uporządkowanie wnętrz, przeprowadzenie drobnych prac naprawczych, dobór właściwej kolorystki i oświetlenia, aby uwypuklić zalety nieruchomości, a sprzedającego lub wynajmującego przybliżyć do szybkiej i zyskownej transakcji.

Co najważniejsze, usługa Home Stagingu realizowana jest w oparciu o relatywnie niskie nakłady finansowe i charakteryzuje się krótkim czasem realizacji.

Dane statystyczne wskazują, iż nieruchomość dobrze przygotowana do sprzedaży, może realnie zyskać na swojej wartości nawet powyżej 15% i jednocześnie skrócić czas transakcji o 40%.

W Polsce, Home Staging cieszy się coraz większym zainteresowaniem, już nie tylko na terenie dużych miast typu Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Sopot, Gdynia, ale także wśród osób posiadających nieruchomości zlokalizowane w małych miejscowościach oraz w mniej lub bardziej zagospodarowanych regionach turystycznych.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie!

Świetna lokalizacja i atrakcyjny metraż nie zawsze wystarczą, aby sprzedać nieruchomość w dobrej cenie. Niektóre mieszkania lub domy nie mogą znaleźć nabywcy lub najemcy przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy pomimo kilkukrotnego obniżenia ceny. Dlaczego tak się dzieje? Otóż o wszystkim decyduje pierwsze wrażenie: negatywne lub pozytywne.

Mieszkanie sprzedaż kuchnia
Mieszkanie sprzedaż

Potencjalny nabywca lub najemca ocenia nieruchomość w ciągu 90 pierwszych sekund.

kuchnia-home-staging-przygotowanie-sprzedaz-aranzacja

Badania dowodzą, że 80% oglądających nie ma doświadczenia w aranżacji wnętrz, nie potrafi wyobrazić sobie potencjału nieruchomości, a wszelkie zaniedbania, nawet drobne mankamenty techniczne, brudne ściany i niekorzystnie dobrane kolory, w ich oczach urastają do dużych problemów, na rozwiązywanie których nie mają ochoty, pomysłu lub czasu, dlatego często zniechęcają się do zakupu lub wynajmu. Coraz bardziej zapracowani i zamożni Polacy, nabywając lub wynajmując nieruchomość oczekują gotowych rozwiązań, realizując swoje marzenia o lepszym stylu życia i skupiając się na realizacji własnych celów prywatnych i zawodowych.

Home Stager stosując odpowiednie techniki i zabiegi aranżacyjne potrafi sprawić, że nabywca podczas oględzin nieruchomości będzie mógł się do niej przenieść mentalnie i realnie, ponieważ czyste, funkcjonalne i piękne wnętrza sprzedają się i wynajmują znacznie szybciej oraz w wyższej cenie.

Na czym polega usługa Home Stagingu?

Pierwszym, podstawowym i niezbędnym etapem jest konsultacja, która następuje podczas oglądania nieruchomości fachowym okiem Home Stagera. Dokonuje on analizy i oceny stanu nieruchomości, wskazuje jej mocne i słabe strony oraz rekomenduje wprowadzenie zmian. Sprzedający lub wynajmujący dom, mieszkanie, lokal może wprowadzić sugerowane rozwiązania we własnym zakresie lub zlecić pełną realizację prac firmie profesjonalnie zajmującej się Home Stagingiem.

Kolejnym etapem może być przygotowanie raportu pisemnego z oględzin nieruchomości, zawierającego szczegółowe informacje na temat zalet i wad oraz zakresu prac koniecznych do wdrożenia, mających istotny wpływ na wartość danej nieruchomości. Tutaj także właściciel nieruchomości może wykonać wszelkie prace we własnym zakresie lub skorzystać z pełnej oferty Home Stagingu mającej na celu wdrożenie rekomendowanych prac i zmian.

Ostatnim, jednocześnie kluczowym etapem jest realizacja. Jeśli właściciel nieruchomości jest zainteresowany kompleksową usługą Home Stagingu i zleci wykonanie wszystkich zalecanych czynności związanych z przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, Home Stager zajmie się doborem właściwej kolorystyki, wystrojem i odpowiednim wyposażeniem wnętrz. Zorganizuje firmy, które wykonają prace remontowe, naprawcze i inne związane m.in. z gruntownym posprzątaniem nieruchomości. Zadba także o właściwe akcenty oświetleniowe, elementy dekoracyjne oraz profesjonalną sesję zdjęciową nieruchomości, na potrzeby prezentacji oferty w Internecie i wyróżnienia jej spośród tysięcy innych.

Ile kosztuje usługa Home Stagingu?

Home Staging nie wiąże się z wysokimi kosztami. W przypadku konsultacji ustnej ceny zaczynają się już od 250 zł przy małych mieszkaniach i odpowiednio rosną wraz z metrażem nieruchomości i liczbą pomieszczeń. Raport pisemny kosztuje od 500 zł wzwyż, ale nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem wśród klientów. W przypadku najważniejszego etapu, czyli kompleksowej realizacji Home Stagingu, ceny ustalane są indywidualnie i bardzo zróżnicowane, bowiem zależą od wielkości, lokalizacji i stanu nieruchomości, rodzaju wdrażanych prac, elementów wyposażenia i dekoracji, stanowiących o efekcie końcowym.

Warto mieć na uwadze, iż koszty poniesione na profesjonalną usługę Home Stagera przygotowującego nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu, są bardzo niskie w porównaniu z korzyściami jakie można osiągnąć po właściwie przygotowanej i zaaranżowanej do transakcji nieruchomości.

I co najważniejsze, wszystkie działania odbywają się zgodnie z ustaleniami z właścicielem nieruchomości i w oparciu o dysponowany przez niego budżet.

Zainspirowałam Cię do działania?
Napisz mi proszę o efektach.
Jeśli potrzebujesz dodatkowej motywacji
lub wsparcia, skontaktuj się ze mną.